Ułatwienia dostępu

„DZIĘKUJĘ CI MAMO...” CZYLI ŚWIĘTO MATKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W CZERNICY

Dzień Matki jest zawsze bardzo wyczekiwanym przez dzieci świętem. Ważnym dla każdego dziecka i jednym z najpiękniejszych dni w przedszkolu. Z tej okazji dnia 27 maja przedszkolaki oraz uczniowie klasy III gościły swoje kochane mamy i dwóch tatusiów.

Przedszkolaki były bardzo zaangażowane w przygotowywanie „dowodów miłości”- wykonały zaproszenia, upominki w postaci pamiątkowych laurek i breloczków do kluczy z imieniem mamy oraz samodzielnie, pod kierunkiem nauczycielki przygotowały dekoracje do przedstawienia. Wcześniej, spośród wielu bajek dzieci wybrały tę, która pozostała w ich pamięci i serduszkach. Była to bajka „Dobra to chatka gdzie mieszka matka” Lucyny Krzemienieckiej. Każdy dostał swoją rolę i miał okazję w czasie przedstawienia popisać się swoim talentem aktorskim ;-) . Obecnych gości rozbawiały również humorystyczne piosenki o roztargnionej mamie czy o zwierzątkach, pomagających w jej niełatwych obowiązkach. Rodzice przy kawce i cieście miło spędzili czas.

Dzień Matki w klasie trzeciej rozpoczął się bardzo pracowicie. Od rana dzieci przygotowywały i piekły kruche ciasteczka. W całej szkole pięknie pachniało. Gdy przybyły wszystkie mamy klasa była już przygotowana, stół pięknie udekorowany kwiatkami i poskładanymi przez dzieci serwetkami w serduszka oraz samodzielnie wraz z panią upieczonymi ciastkami. Mamy wygodnie zasiadły przy kawie, a uczniowie wydeklamowali wiersze i zaśpiewali piosenkę. Po części artystycznej dzieci wręczyły mamusiom wcześniej przygotowane naszyjniki z serduszek, laurki i bukieciki. Przy pysznych ciasteczkach i miłych rozmowach czas minął nam przyjemnie i szybko.

Organizując to spotkanie chcieliśmy pokazać jak ważną osobą jest Mama. Niech ten wiersz będzie podsumowaniem i wskazaniem, że zawsze pamiętamy o Kochanej Mamusi…

„Dziękuję Ci Mamo…
za życie, które mi dałaś
za to ,że mnie tuliłaś do serca
gdy już poznałaś.

Gdy byłam czasem chora
tak bardzo się martwiłaś,
a ja po prostu czułam,
że zawsze przy mnie byłaś

Więc proszę przyjmij dzisiaj
moje podziękowanie…
Chcę byś wiedziała Mamo
ile wciąż znaczysz dla mnie.”

Beata Dreszer -Nauczyciel Oddziału Przedszkolnego
Katarzyna Łobocka- Wych.kl.III